🚚 Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
💵 Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
🔙 Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
📞 Kontakt: Mariusz: 789 847 321

Zestaw do regeneracji reflektorów na wiertarkę 22el. Keltin

Symbol: K02250

Dostępność: Dostępny na zamówienie - zamów online!

Cena: 31.99

Zarejestruj się, aby otrzymać za ten zakup 32 punktów lojalnościowych.
szt.
Skontaktuj się z nami! 789 847 321

Dostępność i dostawa

Czas realizacji zamówienia do: 14 dni
Cena przesyłki:
14.99
  • Odbiór osobisty 0
  • InPost - Paczkomaty 24/7 14.99
  • InPost - Przesyłka kurierska 14.99
  • DPD - odbiór w punkcie 14.99
  • DPD - Przesyłka kurierska 14.99
  • InPost - Paczkomaty (płatność za pobraniem) 17.99
  • InPost - Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 17.99
  • DPD - odbiór w punkcie (płatność za pobraniem) 17.99
  • DPD - Przesyłka kurierska (płatność za pobraniem) 17.99
EAN:
5903418306953

Zestaw do regeneracji reflektorów na wiertarkę 22 el. - szlifowanie, polerowanie i ochrona UV

Przywróć reflektorom przejrzystość i estetyczny wygląd bez konieczności ich kosztownej wymiany. Kompletny zestaw pozwala samodzielnie przeprowadzić wszystkie najważniejsze etapy regeneracji: od stopniowego usunięcia zmatowiałej warstwy, przez dokładne polerowanie, aż po zabezpieczenie powierzchni przed promieniowaniem UV.

Dzięki adapterowi do wiertarki lub wkrętarki praca przebiega sprawniej i wymaga mniej wysiłku niż ręczne polerowanie. Szeroki zakres gradacji krążków ściernych umożliwia precyzyjne dopasowanie intensywności obróbki do stanu reflektora.

Dane techniczne

  • liczba elementów: 22,

  • średnica dysku: 70 mm,

  • mocowanie materiałów ściernych: rzep,

  • zakres gradacji: P800-P3000,

  • pojemność pasty polerskiej: 85 g,

  • napęd: wiertarka lub wkrętarka,

  • zastosowanie: plastikowe klosze reflektorów samochodowych.

Najważniejsze zalety zestawu

Kompletny zestaw 22 elementów

W jednym opakowaniu znajdują się materiały potrzebne do szlifowania, polerowania, zabezpieczenia reflektora oraz ochrony sąsiadujących elementów karoserii.

Aż 7 stopni gradacji

Krążki od P800 do P3000 pozwalają stopniowo wygładzać powierzchnię. Przejście od mocniejszego do coraz delikatniejszego materiału ściernego pomaga ograniczyć powstawanie głębokich rys i przygotowuje klosz do polerowania.

Wygodna praca z wiertarką lub wkrętarką

Dołączony adapter oraz dysk z rzepem umożliwiają szybkie mocowanie krążków i gąbki polerskiej. Średnica 70 mm ułatwia pracę na reflektorach o różnych kształtach.

Skuteczne wykończenie powierzchni

Pasta polerska pomaga usunąć drobne ślady pozostałe po szlifowaniu oraz poprawić gładkość i przejrzystość klosza.

Zabezpieczenie anty-UV

Płyn ochronny tworzy warstwę zabezpieczającą odnowioną powierzchnię przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego i pomaga dłużej zachować efekt regeneracji.

Ochrona karoserii podczas pracy

Taśma maskująca z folią pozwala osłonić lakier, zderzak i elementy znajdujące się wokół reflektora.

Zastosowanie

Zestaw przeznaczony jest do regeneracji plastikowych kloszy reflektorów samochodowych, które z czasem:

  • zmatowiały,

  • pożółkły,

  • straciły przejrzystość,

  • mają drobne zarysowania,

  • wyglądają na zużyte i nieestetyczne.

Odnowienie kloszy może poprawić wygląd całego samochodu oraz pomóc w przywróceniu prawidłowego przepuszczania światła przez reflektor.

Instrukcja użycia krok po kroku

1. Przygotowanie powierzchni

Dokładnie umyj reflektor i usuń z niego piasek, kurz, tłuszcz oraz pozostałe zabrudzenia. Następnie osusz powierzchnię.

Oklej obszar wokół reflektora dołączoną taśmą maskującą z folią. Zabezpiecz lakier, zderzak, uszczelki oraz pozostałe elementy, które mogłyby zostać przypadkowo zarysowane.

2. Montaż dysku

Umieść adapter w uchwycie wiertarki lub wkrętarki i dokładnie go zamocuj. Na dysku z rzepem zamontuj krążek ścierny odpowiedniej gradacji.

Pracuj na niskich lub średnich obrotach. Nie używaj udaru.

3. Szlifowanie wstępne

W przypadku mocno zmatowiałych lub pożółkłych reflektorów rozpocznij pracę od gradacji P800.

Zwilż reflektor oraz krążek wodą. Szlifuj równomiernie, prowadząc urządzenie po całej powierzchni klosza. Nie zatrzymuj dysku zbyt długo w jednym miejscu.

Przy mniejszych uszkodzeniach można rozpocząć od delikatniejszej gradacji, np. P1000 lub P1200.

4. Stopniowe wygładzanie

Kolejno używaj krążków:

P800 › P1000 › P1200 › P1500 › P2000 › P2500 › P3000

Po każdej gradacji:

  1. opłucz reflektor,

  2. usuń pozostałości materiału,

  3. ponownie zwilż powierzchnię,

  4. zmień krążek na drobniejszy.

Każdy kolejny etap powinien usuwać ślady pozostawione przez poprzednią gradację. Szlifowanie wykonuj na mokro i regularnie kontroluj temperaturę powierzchni.

5. Polerowanie

Po zakończeniu szlifowania opłucz i osusz reflektor.

Zdejmij krążek ścierny i zamontuj gąbkę polerską. Nałóż niewielką ilość pasty polerskiej na gąbkę lub bezpośrednio na klosz.

Rozprowadź pastę przy wyłączonym urządzeniu, a następnie poleruj na niskich lub średnich obrotach. Prowadź gąbkę płynnie po całej powierzchni, nie dociskając jej nadmiernie.

W razie potrzeby czynność można powtórzyć.

6. Usunięcie pozostałości pasty

Przetrzyj reflektor pomarańczową ściereczką, usuwając pozostałości pasty. Powierzchnia przed nałożeniem zabezpieczenia powinna być czysta, sucha i chłodna.

7. Nałożenie ochrony anty-UV

Na czystą pomarańczową ściereczkę nanieś niewielką ilość płynu zabezpieczającego. Rozprowadź go równomiernie cienką warstwą, naprzemiennie w kierunkach poziomym i pionowym.

Nie nakładaj preparatu na rozgrzany reflektor ani w pełnym słońcu. Po aplikacji pozostaw powierzchnię do całkowitego wyschnięcia. W tym czasie nie dotykaj reflektora i chroń go przed wodą, kurzem oraz opadami.

Zawartość zestawu

  • dysk z rzepem o średnicy 70 mm - 1 szt.,

  • adapter do wiertarki lub wkrętarki - 1 szt.,

  • gąbka polerska - 1 szt.,

  • pomarańczowa ściereczka - 1 szt.,

  • pasta polerska 85 g - 1 szt.,

  • płyn zabezpieczający anty-UV - 2 saszetki,

  • taśma maskująca z folią - 1 szt.,

  • krążek ścierny P800 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P1000 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P1200 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P1500 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P2000 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P2500 - 2 szt.,

  • krążek ścierny P3000 - 2 szt.

Ważne wskazówki

Przed rozpoczęciem regeneracji wykonaj próbę na mało widocznym fragmencie. Podczas szlifowania regularnie zwilżaj powierzchnię i nie dopuszczaj do jej przegrzania. Pracuj bez udaru, na umiarkowanych obrotach, używając okularów oraz rękawic ochronnych.

Efekt regeneracji zależy od stopnia zużycia reflektora, dokładności wykonania poszczególnych etapów oraz rodzaju uszkodzeń. Zestaw nie służy do naprawy pęknięć, głębokich ubytków ani uszkodzeń znajdujących się po wewnętrznej stronie klosza.

Wybierz co Cię interesuje::

Dane producenta

GEKO SPÓŁKA Z OGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Spacerowa 3
97-500 Kietlin
Poland

geko@geko.pl

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie