Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
  • O nas

Firma "Metal" powstała w 1991 roku jako spółka dwóch kolegów: Andrzeja Trynki oraz Kazimierza Rybniewskiego. Pierwszą lokalizacją firmy została Krakowska dzielnica Kazimierz, gdzie "Metal" otworzył 4 sklepy. Ideą firmy od samego początku istnienia było dostarczanie swoim klientom najwyższej jakości narzędzi oraz fachowej obsługi. Przez 30 lat istnienia firma nawiązała współpracę z setkami firm, zarówno prywatnych jak i państwowych, co zaowocowało pozycją firmy w topie krajowych dystrybutorów narzędzi.

Działalność firmy przez długi czas opierała się na sprzedaży bezpośredniej, natomiast obecnie można nas znaleźć również w internecie, w sklepie e-metal.pl. Od zawsze stawiamy przede wszystkim na relacje, dzięki czemu zbudowaliśmy grono zadowolonych partnerów, którzy do dzisiaj korzystają z naszych usług.

W 2006 roku pw. Metal zmienia lokalizację na: Wielicka 50, która obowiązuje do dzisiaj.

W 2011 "Metal" dołącza do elitarnego grona Punktów Partnerskich Lange Łukaszuk, co jeszcze bardziej buduje renomę i rozpoznawalność firmy.

Rok 2014 to ogromny sukces spółki. "Metal" otrzymuje status oficjalnego dealera marki Festool.

Już 2 lata później do swojego grona dealerów zaprasza nas TTI Group, w której skład wchodzi Milwaukee Tools, a w kolejnym roku, 2017, w naszej siedzibie otwarty zostaje pierwszy w Krakowie punkt Milwaukee Heavy Duty Center (HDC).

Od kilku lat jesteśmy również gospodarzem takich wydarzeń jak: Festool Roadshow czy Milwaukee Road Truck, podczas których prezentowane są produkty tych marek.

Stawiamy na jakość dystrybuowanych przez nas produktów jak i na jakość obsługi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego salonu przy ulicy Wielickiej 50 w Krakowie, jak i na www.e-metal.pl.

Dziękujemy, że z nami jesteście oraz za Wasze zaufanie!

Zespół pw. Metal.