Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
  • Klucze dynamometryczne

Klucze dynamometryczne to narzędzia, które niezbędne są w każdym warsztacie. Pozwalają na precyzyjne dokręcanie śrub, nakrętek i innych elementów mechanicznych z określoną siłą. Znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach i przemysłach, dlatego stajemy naprzeciw oczekiwaniom fachowców - najszerszą ofertę kluczy dynamometrycznych w Krakowie znajdziesz właśnie w sklepie e-metal!

  • Wybierz co Cię interesuje:

Co wyróżnia klucze dynamometryczne spośród innych typów kluczy?

Jeśli nie znasz dokładnej charakterystyki tego narzędzia, to przychodzimy z pomocą. Klucz dynamometryczny różni się od innych modeli przede wszystkim występowaniem skali pomiarowej. Umożliwia ona ustawienie określonej siły dokręcenia elementów, co pozwala na większą precyzję niż w przypadku tradycyjnych kluczy. Dzięki temu bez trudu ustawisz właściwy moment dokręcania.

Główną zaletą kluczy dynamometrycznych jest właśnie wspomniana cecha. To aspekt szczególnie ważny w pracy przy konstrukcjach o większym stopniu skomplikowania lub w przypadku działania z materiałami o dużych wymaganiach wytrzymałościowych. Korzystając z tej funkcji, unikniemy przekręcenia lub niedokręcenia śruby, co może prowadzić do uszkodzenia danego elementu lub całej konstrukcji.

Gdzie przyda się klucz dynamometryczny?

Nie wiesz, w jakich sytuacjach możesz wykorzystać klucze dynamometryczne? Znajdują one zastosowanie w każdej branży, gdzie istnieje konieczność jak największej precyzji przy dokręcaniu fragmentów danej konstrukcji. Jednakże, szczególnie przydatne okazują się w naprawach mechanicznych, przy których nieprawidłowe dokręcenie części może prowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład awarii silnika lub jego newralgicznych elementów.

Dla przykładu - w przemyśle motoryzacyjnym klucze tego rodzaju są nieodzowne w pracach, w których konieczne jest dokręcanie śrub kół, głowic, łożysk kół, wałów napędowych i innych elementów mechanicznych w samochodach. Znajdują swoje zastosowanie także w budownictwie i wykorzystywane są w niektórych etapach montażu konstrukcji stalowych, mostów, rurociągów i wielu innych, a więc wszelakich elementów konstrukcyjnych, przy których wymagana jest jak najwyższa precyzja działania.

Jeśli poszukujesz całościowego wyposażenia swojego warsztatu - klucz dynamometryczny to jedynie przykład narzędzi ręcznych dostępnych w sklepie e-metal. W oferowanym asortymencie znajdziesz także inne specjalistyczne typy kluczy - na przykład klucze hydrauliczne czy grzechotki.