Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
  • Szlifierki akumulatorowe

Szlifierki akumulatorowe to narzędzia, które pozwalają na cięcie czy szlifowanie wybranych materiałów, takich jak stalowy profil, blachy, części betonowe lub ceramiczne. Wysokiej jakości akumulatorowe szlifierki kątowe znajdują zastosowanie w rozmaitych branżach, np. motoryzacji, stolarce czy w ogólnych pracach budowlanych czy remontowych. Jak wybrać urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb? Sprawdź nasz asortyment i znajdź najlepszą!

  • Wybierz co Cię interesuje:

Szlifierki akumulatorowe – jakie są ich zalety?

Oferujemy szlifierki wyposażone w pojemne akumulatory, które z powodzeniem zastępują tradycyjne urządzenia zasilane z sieci. Warto zainwestować w taki model, jeśli zależy CI na szerokim zakresie prac, a przy tym wydajności szlifierki. Urządzenie z akumulatorem gwarantuje większą mobilność i funkcjonalność, zwłaszcza w pracach prowadzonych na zewnątrz lub bez dostępu do kontaktu.

Szlifierki kątowe akumulatorowe – które parametry techniczne się liczą?

Przy wyborze szlifierki kątowej warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które mogą zadecydować o jej funkcjonalności komforcie pracy niezależnie od warunków.

  • pojemna bateria – definiuje się ją za pomocą amperogodzin (Ah). To, jak pojemna jest bateria urządzenia, decyduje o czasu działania na jednym ładowaniu. Na rynku najczęściej dostępne są szlifierki w wersji 5 lub 9 Ah,
  • tarcza (wielkość i grubość) – do mniej wymagających prac najlepiej wybierać tarcze o średnicy 115-125 mm, a dla bardziej zaawansowanych prac budowlanych nadają się tarcze o średnicy 180-230 mm. Jeśli chodzi o grubość, musi ona zostać dostosowana obrabianego materiału,
  • napięcie – intensywne prace przy użyciu akumulatorowej szlifierki kątowej wymagają baterii o napięciu przynajmniej 18 V,
  • obroty – ich wysokość wpływa na tempo pracy. Im obroty są większe, tym szybciej urządzenie będzie pracować, co nie zawsze jest wymagane. Dla komfortu pracy należy dobrać ten parametr szlifierki do swoich potrzeb.

Szlifierki kątowe akumulatorowe ze sprawdzonych źródeł

W poszukiwaniu urządzenia niezawodnego, bezpiecznego i wysokiej jakości, wybierz jeden z modeli dostępnych w sklepie e-metal.pl. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami, jak Milwaukee czy Festool możemy zaproponować Ci szeroką gamę urządzeń, które sprawią, że podołasz każdemu wyzwaniu. Z chęcią odpowiemy także na pytania i pomożemy CI wybrać odpowiedni model szlifierki.