Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
 • Gwarancja producenta

Zasady Gwarancji produktów zakupionych na platformie e-metal.pl

Festool - do 36 miesięcy:

Gwarancja all inclusive - rejestrując online swoje nowe urządzenie Festool w ramach Gwarancji all-inclusive otrzymają Państwo bezpłatną gwarancję ochrony przed kosztami (kompleksowa naprawa gratis) na okres 36 miesięcy od daty zakupu oraz mają Państwo prawo do dodatkowych usług serwisowych. Dotyczy również akumulatorów i ładowarek.

Warunki:

 • zakup u autoryzowanego Partnera Handlowego Festool
 • rejestracja online do MyFestool w ciągu 30 dni od daty zakupu na oryginalnym dowodzie zakupu na oficjalnej stronie producenta
 • załadowanie rachunku lub potwierdzenia odbioru dostawy do sprawdzenia podanej daty zakupu
Państwa dodatkowe usługi serwisowe Festool

 • 36 miesięcy wymiany w przypadku kradzieży

W przypadku kradzieży dostarczymy Państwu jednorazowo w zamian nowe urządzenie (tylko podstawowe urządzenie, bez wariantów w zestawie), bez dodatkowych kosztów ubezpieczenia, po wpłacie udziału własnego w wysokości 560 PLN netto (bez VAT). Dla produktów kategorii Power Station obowiązuje inna kwota wpłaty własnej w wysokości 4.500 PLN netto (bez VAT). Festool zapewnia to świadczenie w przypadku wszystkich zarejestrowanych urządzeń Festool przez okres 36 miesięcy od daty zakupu potwierdzonej na oryginalnym dowodzie zakupu. Wymienione urządzenie nie podlega ponownie ochronie przed kradzieżą.

Wymienionego urządzenia nie można ponownie zareklamować. Wymienione urządzenie jest objęte gwarancją przez pozostały okres gwarancyjny skradzionego urządzenia (obliczony na podstawie punktu 2.1, skrócony o okres gwarancji, który już upłynął) i usługami w ramach Gwarancji all-inclusive. Nie narusza to ustawowych praw z tytułu wad wymienionego urządzenia.

 

Milwaukee - do 36 miesięcy:

24 miesiące na narzędzia ręczne, osprzęt oraz elektronarzędzia (możliwość przedłużenia do 36 miesięcy po rejestracji urządzenia na oficjalnej stronie producenta).

Producent oferuje dodatkową ochronę w postaci wydłużenia gwarancji do 3 lat na elektronarzędzia oraz 2 lat w przypadku akumulatorów. Usługa ta jest bezpłatna, jeżeli Klient zarejestruje swoje nowe elektronarzędzie Milwaukee w ciągu 30 dni od zakupu. Ładowarki jak i osprzęt nie podlegają wydłużonej gwarancji.

 

Kaufmann - 12 miesięcy:

Producent udziela rocznej gwarancji na przecinarki ręczne na podstawie dokumentu (paragon, faktura) którą należy dostarczyć wraz z narzędziem.

 

Rubi - od 36 do 60 miesięcy:

Przedmiotem gwarancji są wszystkie maszyny ręczne, elektryczne i narzędzia ręczne wyprodukowane i sprzedawane przez Gwaranta lub jego przedstawicieli lub dystrybutorów.

 • 3 lata na wszystkie produkty.

 

Okres obowiązywania gwarancji handlowej zostanie wyjątkowo przedłużony do trzech lub pięciu lat, zgodnie z określeniem w katalogu, dla tych produktów, których zakup został zarejestrowany na oficjalnej stronie producenta w ciągu 30 dni od daty zakupu. Gwarancja obejmuje bezpłatne usunięcie usterek, które pojawiły się w narzędziach z powodu wad materiałowych, produkcyjnych czy projektowych, i których powstanie stwierdzono w czasie trwania gwarancji. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty sprzedaży produktu pierwszemu użytkownikowi. Za podstawę ustalenia tej daty przyjmuje się datę wskazaną w dowodzie zakupu.

Reklamacje z tytułu niniejszej gwarancji można zgłaszać w czasie nieprzekraczającym okresu gwarancji. W tym celu należy dostarczyć osobiście lub wysłać na adres sprzedającego lub jednego z punktów serwisowych, reklamowane narzędzie wraz z oryginałem dowodu zakupu, zawierającym datę nabycia i nazwę produktu.

W przypadku narzędzi czy produktów, które na skutek wpisania do wspomnianego wyżej rejestru, objęte są gwarancją 3- lub 5-cio letnią należy przedstawić dodatkowo wydrukowane potwierdzenie rejestracji produktu przez Internet. W ramach gwarancji nie jest przedłużany lub odnawiany okres gwarancyjny narzędzia.

Greenworks - do 36 miesięcy:

 • 36 miesięcy od daty zakupu urządzenia (narzędzie, ładowarka) dla nabywcy detalicznego na podstawie dowodu zakupu – paragon. Dotyczy zakupu kolekcji 24V/40V/60V.
 • 36 miesięcy od daty zakupu urządzenia (narzędzie, ładowarka) dla nabywcy komercyjnego na podstawie dowodu zakupu - faktura VAT. Dotyczy tylko zakupu kolekcji 60V.

Gwarant udziela na akumulatory litowo-jonowe:
 • 24 miesięcznej gwarancji + 12 miesięcy po rejestracji dla nabywcy detalicznego na podstawie dowodu zakupu – paragon. Dotyczy kolekcji 24V/40V/60V.
 • 24 miesięcznej gwarancji + 12 miesięcy po rejestracji dla nabywcy detalicznego na podstawie dowodu zakupu – paragon. Dotyczy kolekcji 60V.
 • 12 miesięcznej gwarancji dla nabywcy komercyjnego na podstawie dowodu zakupu – faktura VAT. Dotyczy kolekcji 24V/40V
 • Rejestracji akumulatora należy dokonać do 31 dni od daty zakupu.Lena Lighting - do 60 miesięcy:

 • Gwarancja podstawowa wynosi 36 miesięcy od daty sprzedaży towaru kupującemu. Dodatkowo
  LENA LIGHTING S.A. umożliwia na wniosek Klienta, udzielenie rozszerzonej gwarancji na
  okres 60 miesięcy.
 • Warunkiem niniejszego rozszerzenia jest informacja o jego możliwości, zawarta w karcie
  katalogowej produktu oraz uzupełnienie i przesłanie poprawnie wypełnionego formularza
  gwarancyjnego, dostępnego na stronie producenta, w przeciągu 90 dni od daty zakupu.
 • Uzgodnione warunki gwarancji rozszerzonej są opisane w indywidualnie przygotowanych
  dokumentach wystawianych po pozytywnym zakończeniu procesu weryfikacji przez LENA
  LIGHTING S.A. oraz przesyłane bezpośrednio do Klienta.
 • Gwarantowany czas pracy opraw w ciągu roku wynosi 5000 godzin.


Proxxon, Wolfcraft i marki pozostałe - 24 miesiące.


Przed dostarczeniem narzędzi do reklamacji, należy dokładnie zapoznać się z ich warunkami.


Więcej o gwarancjach przeczytać można na oficjalnych stronach producentów.