Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
  • Klucze płaskie

Klucze płaskie to element wyposażenia, bez którego nie może obejść się żaden warsztat, a także porządnie wyposażona skrzynka z narzędziami. W sklepie e-metal znajdziesz szeroką ofertę tych przyrządów w różnych wymiarach (także w kompletnych zestawach) oraz profesjonalne klucze do szlifierek kątowych - jeśli szukasz najlepszego wyboru kluczy płaskich w Krakowie, trafiłeś pod właściwy adres!

  • Wybierz co Cię interesuje:

Do czego służą klucze płaskie? Charakterystyka narzędzia

Jeśli nie jesteś pewien, czy to właśnie klucze płaskie przydadzą się w Twojej pracy - służymy wyjaśnieniem. Są to przyrządy powszechnie stosowane w wielu dziedzinach - motoryzacji, przemyśle czy budownictwie, elektronice, ale też przy wszelakich domowych naprawach i remontach.

Stosuje się je do odkręcania i dokręcania nakrętek, śrub, zaworów i regulacji wszelkich innych elementów mechanicznych. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest regulowanie części z płaskimi powierzchniami - klucze płaskie są niezbędne do wykonywania tego typu zadań. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dopasują się do różnych wymiarów elementów składowych.

Klucze płasko-oczkowe i inne zestawy kluczy

Istnieje wiele typów tych narzędzi - w tym klucze płasko-oczkowe, klucze do szlifierek i wiele innych. Każdy rodzaj klucza płaskiego jest projektowany dla różnych zastosowań, wymiarów i kształtów nakrętek lub śrub.

Wersja płasko-oczkowa, w którą wyposażysz się w sklepie e-metal, to klucze płaskie z otworem na końcu, który umożliwia ich zawieszenie na haczyku. Tak jak inne rodzaje, są stosowane do odkręcania lub dokręcania śrub lub nakrętek o płaskiej powierzchni.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz także klucze płaskie do szlifierek kątowych. Ten rodzaj kluczy służy do wymiany tarcz szlifierskich lub innych narzędzi na szlifierkach kątowych. Mają one zwykle specjalny kształt, który umożliwia łatwe mocowanie lub odkręcanie tarcz bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Są one szczególnie przydatne w warsztatach i przemyśle, gdzie konieczne jest szybkie i efektywne wymienianie tarcz szlifierskich lub innych narzędzi na szlifierkach kątowych.

Jeśli zatem poszukujesz dodatkowego wyposażenia swojego warsztatu i potrzebujesz zaopatrzyć się w różnego typu klucze płaskie - serdecznie zachęcamy do dokonania ich zakupu w sklepie e-metal, w którym znajdziesz również inne typy narzędzi, takie jak klucze nasadowe czy imbusy!