Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zamówienia
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł
Zamówienia złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia
  • Młoty udarowo - obrotowe

Elektryczne młoty udarowo-obrotowe

Jednym z podstawowych elektronarzędzi, które znajdziemy na wyposażeniu ekip budowlano-remontowych czy samodzielnych majsterkowiczów jest młot udarowo - obrotowy. Jest to sprzęt pozwalający na sprawne kucie, wykuwanie otworów, wiercenie w betonie, skuwanie tynków, płytek. Efektywna praca jest możliwa dzięki użyciu profesjonalnych narzędzi ze sklepu e-metal.pl

  • Wybierz co Cię interesuje:
Młot udarowy Makita HM0871C
Młot udarowy Makita HM0871C
Produkt niedostępny

Profesjonalne młoty udarowo - obrotowe dla każdego majsterkowicza

Młotowiertarka, to specjalistyczne narzędzie elektryczne, które łączy funkcje młota udarowego i wiertarki obrotowej. Są to urządzenia napędzane silnikiem elektrycznym. Młotowiertarka to wszechstronne urządzenie, które znajduje zastosowanie w różnych pracach budowlanych i naprawczych. Natomiast młot udarowy ma dużo mocniejszy silnik elektryczny. Pozwala to na generowanie o wiele większej siły i energii udaru. Równocześnie zwiększa się użyteczność i wszechstronność tego elektronarzędzia.

Funkcje i podstawowe cechy młota udarowo - obrotowego

Podstawowe cechy młota udarowo-obrotowego to:

  1. Funkcja wiertarki obrotowej - Może być używany do wiercenia otworów w różnych materiałach, takich jak drewno, metal czy beton. Posiada regulowaną prędkość obrotową, co pozwala na dostosowanie pracy do konkretnego zadania.
  2. Funkcja młota udarowego - Młot udarowy generuje dodatkową siłę uderzenia, co pozwala na łatwiejsze przebijanie twardych powierzchni, w tym betonu czy kamienia. To przydatna funkcja w pracach wymagających wiercenia w trudno dostępnych lub mocno zabetonowanych miejscach.
  3. Wyposażenie w różne końcówki -  Młotowiertarka może być dostarczana z różnymi rodzajami wkładek wiertniczych i młotków, co zwiększa jej wszechstronność i umożliwia pracę w różnych warunkach.

Młoty udarowo-obrotowe są wykorzystywane w konstrukcji, remontach, instalacjach sanitarnych, elektrycznych oraz wielu innych pracach wymagających wiercenia w różnych rodzajach materiałów. Są niezastąpione w branżach budowlanych i remontowych, gdzie liczy się precyzja i efektywność.

Jak wybrać młot udarowo-obrotowy ?

Pytanie jak wybrać młot udarowo - obrotowy może przyprawiać o ból głowy. Młoty udarowe dostępne są w wielu wersjach i wariantach. Potrzebujesz narzędzia do wiercenia w betonie, skuwania tynków, glazury? Na czym warto się skupić, wybierając sprzęt dla siebie?

  1. Parametry udaru - Energia udaru to ważny parametr określający użyteczność i praktyczność elektronarzędzi udarowych. Urządzenia są w stanie generować udar o energii od 5,5 J do nawet 20 J. Większy udar, to łatwiejsze i szybsze skuwanie i podkuwanie
  2. Moc urządzenia - Mocne i wydajne silniki elektryczne są kluczowe dla urządzeń udarowych. Na rynku spotykamy sprzęt generujący od 850 do 1700 W. Warto wybrać młot udarowo-obrotowy o mocy co najmniej 1000 W, jeśli planujemy bardziej wymagające zastosowania.
  3. Maksymalna średnica wiercenia - Ten parametr określa użyteczność młotów udarowo-obrotowych podczas nawiercania i przewiercania otworów w materiałach budowlanych. Zazwyczaj pozwalają na wiercenie otworów o maksymalnej średnicy 35–52 mm w betonie przy użyciu wiertła oraz 100–160 mm przy użyciu wiertła z koronką.
  4. Częstotliwość udaru - Częstotliwość udaru będzie wpływać na tempo pracy. Choć istotna, jest mniej ważna od samej energii udaru.
  5. Dodatkowe funkcje -Komfort i ergonomia pracy zależą od dodatkowych funkcji implementowanych przez producenta. Łagodny rozruch i wyposażenie w sprzęgło znacząco zwiększają kulturę pracy elektronarzędzia oraz komfort operatora. Te funkcje są szczególnie pożądane.

Podsumowując, przy wyborze młota udarowego należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, parametry udaru, maksymalną średnicę wiercenia oraz obecność dodatkowych funkcji, które wpłyną na wygodę i efektywność pracy z narzędziem. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana młotowiertarka pozwoli nam osiągnąć lepsze rezultaty w wykonywanych pracach budowlanych.

Sprawdzone młoty udarowo - obrotowe

Młotowiertarka to narzędzie, które jest jednym z podstawowych narzędzi podczas prac budowlanych. Bez względu czy jesteś profesjonalistą czy hobbystą, wybór dobrego narzędzia usprawnia prace. Budowa czy remont, wiercenie w betonie, możliwość kucia płytek młot udarowo - obrotowy to narzędzie, które bezwzględnie się przydaje. Oto wybór naszych klientów, czyli najchętniej kupowane młotowiertarki: